top of page
Поиск

Вибираємо зубну щітку

  • Фото автора: smile2you
    smile2you
  • 2 окт. 2015 г.
  • 2 мин. чтения

Як вибрати зубну щітку?

StartFragment

Основна роль зубної щітки — видалення зубного нальоту і залишків їжі з поверхні зубів і міжзубних проміжків, ясен і язика. Зовні зубні щітки можуть відрізнятися за формою і розміром робочої частини, якістю та ступенем жорсткості щетинок, дизайном ручки, кольором.

При правильному виборі зубної щітки необхідно враховувати:

Форму головки зубної щітки

Вона повинна бути прямокутної форми із закругленими краями або округлої форми, щоб не травмувати слизову оболонку порожнини рота. Її довжина повинна охоплювати не менше 2-х зубів, це допоможе зубній щітці дістатися до віддалених зубів. Розмір головки зубної щітки повинен відповідати віку людини: дитина, підліток, чи дорослий.

Тип щетини

Щетина на зубних щітках повинна бути зібрана в пучки, рівна, кінчики щетини закруглені, пучки щетини рівномірно розподілені на поверхні голівки. Виготовлятися щетина може з синтетичних (нейлон і поліуритан) і натуральних матеріалів. Але слід пам'ятати такі особливості, що натуральна щетина добре вбирає вологу і є хорошим середовищем для розмноження мікробів, а синтетичні волокна можуть викликати алергію.

Жорсткість щетини

Зубні щітки за ступенем жорсткості поділяються: • дуже м'які (extra soft) підійдуть дорослим людям у період лікування захворювань ясен; • м'які (soft) рекомендовані дітям та вагітним жінкам; • середньої жорсткості (medium) призначені дорослим людям з нормальним станом зубів і ясен, добре очищають зуби і міжзубні проміжки; • жорсткі (hard|firm); • дуже жорсткі підійдуть людям зі здоровими зубами, але мають схильність до каменеутворення. Треба пам'ятати, що при неправильному застосуванні, можна пошкодити слизову оболонку порожнини рота і тверді тканини зубів.

Ряди щетинок

Добре, якщо у зубній щітці чергуються щетинки різної жорсткості. Пучки щетинок вибудувані в ряди, яких може бути від одного до декількох. Виходячи з цього, зубні щітки поділяються на:

— гігієнічні — висота щетинок однакова;

— лікувально-профілактичні — чергування коротких (видаляють зубний наліт) і довгих (видаляють залишки їжі в міжзубних проміжках) щетинок, іноді додають гумові вставки (для масажу ясен або язика);

— спеціальні щітки (для чищення вставних зубів — імплантантів, зубів з брекетами, та інших ортодонтичних конструкцій.

Ручка зубної щітки повинна бути прогумована, щоб при попаданні на неї води не ковзала в руці. Зверніть увагу на з'єднання ручки і голівки, якщо воно гнучке, це дозволить легше і якісніше очистити зуби і ясна.

Правила зберігання та догляду

Після того, як ви почистіть зуби, зубну щітку ретельно промиваємо теплою водою, намыливаем звичайним запашним милом і ставимо в склянку. В подальшому, як знову зберетеся чистити зуби, мило необхідно змити.

Зберігається зубна щітка в склянці голівкою догори, в такому положенні залишки вологи швидше стікають, що є профілактикою розмноження мікробів в щетинках, так і форма щетинок довше зберігає первинний вигляд.

Не рекомендується зберігати вологу зубну щітку в закритому футлярі.

Електричні зубні щітки

Останнім часом стало актуальним купувати електричні зубні щітки, які економлять ваш час і сили, необхідні для чищення зубів. Електричні зубні щітки мають ряд переваг: — Якісно очищають від зубного нальоту і відновлюють білизну зубів — Здатність щетинок рухатися на постійному рівні, з рівномірним тиск на зуби та ясна, що запобігає стирання зубної емалі і не викликає роздратування ясен — Знижують рівень бактерій, перешкоджаючи виникненню захворювань ротової порожнини.

Не рекомендовано користуватися електричними зубними щітками:

— Після операції у порожнині рота — При інфекційно-запальних процесах в порожнині рота — При наявності розхитаних зубів

Критерії вибору електричних зубних щіток

EndFragment


 
 
 

Comments


Featured Posts
Recent Posts
bottom of page