top of page
Поиск

Чим небезпечний зубний наліт?

  • Фото автора: smile2you
    smile2you
  • 22 мая 2015 г.
  • 2 мин. чтения

20140216173046_224x223.jpg

Протягом життя на зубах утворюється наліт, який, якщо не проводити гігієнічну чистку, з часом перетворюється на зубний камінь. Чим небезпечний зубний наліт? Що з себе являє зубний камінь?

Зубний камінь, це, можна сказати, запущена форма зубного нальоту, отверділий зубний наліт, що складається із залишків їжі, бактерій, солей фосфору, заліза і кальцію. Камені утворюються на зубах у тому випадку, якщо людина не виробив звички по догляду за порожниною рота. Під час їжі частинки їжі застряють в міжзубних проміжках. Гарна гігієна увазі негайне видалення залишилися на зубах відкладень за допомогою зубної щітки і флосса. Елементарні правила гігієни - чищення зубів вранці і ввечері, а після кожного прийому їжі - полоскання і очищення міжзубних проміжків. Особливо це актуально для тих, хто звик харчуватися м'ясом, горіхами, сухофруктами, частки яких легко застряють між зубами.

Для того, щоб видалити зубний камінь вже недостатньо просто чистити зуби, доведеться звертатися до лікаря-пародонтолога, який за допомогою скейлера або ультразвуку проведе процедуру гігієнічної чистки зубів.

М'який зубний наліт

Перша стадія утворення зубного каменю - наліт. М'який зубний наліт це - покриває зуб липка безбарвна або біла плівка з безліччю бактерій. Наліт може скупчуватися на всій поверхні коронки зуба, вище ясенного краю, або під ясенним краєм, на корені зуба. І наліт, і зубний камінь наносять однаковий шкоди, оскільки сприяють розвитку карієсу, піддаючи руйнування емаль зуба. Поддесневой зубний камінь і м'який наліт є найбільш небезпечними - оскільки їх неможливо побачити, вони непомітно руйнують ясна і зуби. І тільки коли карієс під яснами починає завдавати болю, пацієнт звертається до лікаря. Усього цього можна було б уникнути, якщо проводити правильну гігієну порожнини рота і два рази на рік проходити гігієнічну чистку зубів. Це економить час, нерви, здоров'я і гроші. Зберегти зуб набагато дешевше, ніж вилікувати. Не кажучи вже про імплантацію і протезування.

Пародонтальні кишені

Зубний наліт і зубний камінь також сприяє утворенню пародонтальних кишень, в яких під яснами скупчуються частинки їжі, мікроби. Ці кишені сприяють розвитку бактеріальної флори, що викликає карієс, а також пародонтит. Тому марно лікувати кровоточивість ясен, неприємний запах з рота, якщо пародонтальні кишені не вилікувати. Часто пацієнти прикладають багато зусиль для того, щоб вирішити ці проблеми самостійно, думаючи, що очищення видимої частини зуба достатньо. Проте в результаті їм доводиться звертатися до стоматолога із запущеною стадією пародонтиту, з запаленими яснами, і активним карієсом. Десневой кишеню сприяє рецесії ясен або оголення кореня зуба, який не має емалі для захисту. Якщо не вживати ніяких заходів, це може призвести до розхитування зубів і запущеній формі пародонтиту.

Рекомендації з профілактики

Не так-то складно підтримувати стоматологічне здоров'я, якщо взяти це за звичку. Набір для здоров'я зубів: зубна щітка, яку потрібно міняти кожен місяць, ложечка для чищення язика, зубна нитка, натуральна паста без парабенів, натуральний ополіскувач. Ці кошти допоможуть позбутися від зубного нальоту. Але найголовніше - регулярне відвідування стоматолога для профілактики стоматологічних захворювань.


 
 
 

Commenti


Featured Posts
Recent Posts
bottom of page