Причини постпломбувальної больової чутливості
- smile2you
- 22 мая 2015 г.
- 1 мин. чтения
Кожна людина хоча б раз у житті стикалась з появою чутливості після постановки пломби.
Чутливість може бути абсолютно різною: болі, неприємні відчуття при накушуванні на зуб, від холодних або гарячих подразників, солодкої їжі. Як правило, неприємні явища проходять протягом декількох днів (в деяких випадках тижнів).
При чутливості, що не проходить більше 2-4 тижнів, слід звернутися до стоматолога.
Існує декілька пояснень появи болю і неприємних відчуттів:
- Біль виникає при доторканні або накушуванні на зуб. Як правило, в цій ситуації причина полягає в тому, що пломба заважає змиканню зубів. У такому випадку слід повернутися до лікаря і розповісти про те, що пломба робить змикання зубів незручним.
- Болю від холодного чи гарячого. Такий тип болю є гострим і виникає тільки на момент дії подразника (наприклад, холодної води). Біль зникає протягом декількох секунда після того як перестає діяти подразник. Якщо після видалення подразника біль не проходить, слід звернутися до лікаря.
- Постійна пульсуючий біль. Якщо до лікування каріозна поразка зуба було великим, це може свідчити про пошкодження пульпи. У такому випадку, можливо, буде потрібно ендодонтичне лікування зуба.
- Іррадіюючі болі. Такий вид болю виникає не тільки в лікованому зубі, але і поширюється на сусідні. Як правило, такий біль самостійно зникає протягом 1-2 тижнів. - Також, постпломбувальна больова чутливість може виникати через подразнювальну дію "протравки", яка використовується при постановці пломби. Така більова чутливість проходить сама, макс через 1-2 міс.
«Старіння» пломб
Постійно випробовуване жувальний тиск, стирання при контакті з зубами призводить до того, що з часом пломби можуть стиратися, тріскатися або відколюватися.
Пацієнт не завжди може виявити, що його пломба «зносилася», проте лікар під час регулярних оглядів зможе вчасно ідентифікувати о, що пломбу пора замінювати.
Comments