Зубна фея: як давно вона існує?
- smile2you
- 21 мая 2015 г.
- 2 мин. чтения

Більшість дорослих людей напевно в дитинстві вірили або хоча б чули про зубну фею - прекрасній створіння з крильцями, яке забирає вночі випавші молочні зуби і обмінює їх на монетки.
Однак до 1900 року уявлення про зубну фею було іншим. Образ зубної феї формувався під впливом ритуалів, звичаїв і забобонів різних культур.
Зла відьма
У багатьох західних культурах протягом кількох століть зубна фея представлялася в образі відьми, яка використовує зуби для заклинань і прокльонів. Для того щоб у «феї» не було можливості накласти прокляття на сім'ю, батьки разом з дітьми закопували випали зуби в саду або поле.
З часом страх перед відьмами і їх прокльонами зник, але традиція закопувати зуби все ще зберігалася. Саме в ці часи з'явилася метафоричне уявлення про те, що зуби - насіння і якщо їх закопати, незабаром у дитини в роті виростуть нові, постійні зуби. Тепер зуби почали закопувати не тільки в садах, але і «вирощувати» в квіткових горщиках або під подушкою.
Добра фея
Ще один з варіантів зубної феї - добра мишка, яка ночами забирає зуб з-під подушки, а натомість кладе якийсь подарунок. Так, наприклад, в Іспанії мишеня на ім'я Перес забирає зуб і залишає під подушкою або монетки, або цукерки. У Франції побутувала історія тому, що миша, на прохання доброї королеви змогла перемогти злого короля, вибивши йому всі зуби поки він спав.
У багатьох країнах діти кидають випали зуби в мишачі нори в надії на те, що гризуни принесуть натомість нові постійні здорові зуби.
Обряд посвячення
В Ірландії та Шотландії образ мишки замінила зубна фея. В Америці зубна фея приходить в середині ночі і обмінює випали зуби на монети, цукерки та інші ласощі.
По всьому світу прийнята традиція «відзначати» втрату молочних зубів, влаштовуючи дітям зайвий свято і свого роду обряд посвячення «у дорослі».
Commenti