Здоров'я порожнини рота у жінок . Медична статистика показує, що жінки відвідують стоматолога на
- smile2you
- 12 мая 2015 г.
- 3 мин. чтения
У жіночому організмі протягом усього життя відбуваються значні коливання: гормонального фону, мікробіоценозу порожнини рота і т.д.
У статті представлені відповіді на найпоширеніші питання стосовно здоров'я порожнини рота жінки в різні періоди.
Дочка-підліток скаржиться на набряклість ясен. Слід турбуватися батькам?
У період статевого дозрівання в організмі відбуваються значні гормональні зміни. Високий рівень гормонів сприяє посиленню циркуляції крові в тканинах ясен. Ясна стають більш чутливими і сприйнятливими до інфекцій, крім того ясна можуть набрякати. Але! Набряклість ясен може також бути ознакою запального процесу внаслідок незадовільної гігієни порожнини рота. В останньому випадку буде потрібна допомога фахівця - професійна гігієна порожнини рота.
Перед початком менструального циклу з'являється запах з рота, це нормально?
Під час певних фаз менструального циклу через коливання гормонів відбувається збільшення продукції білків слини. Даний процес і є причиною появи несвіжого дихання.
Побороти неприємний запах з рота допоможе посилена і ретельна гігієна порожнини рота, а також обов'язкове очищення поверхні язика і використання ополіскувачів порожнини рота.
Що таке менструальний гінгівіт?
Дослідження показали, що безпосередньо перед менструацією організм жінки найбільш сприйнятливий до розвитку гінгівіту (легка форма захворювання ясен). У деяких жінок перед кожною менструацією з'являються симптоми гінгівіту - кровоточивість, набряклість ясен, поява на них невеликих ранок. Як правило, гінгівіт мимовільно проходить по завершенню циклу.
Під час вагітності за порожниною рота необхідно стежити особливо ретельно?

Саме так. Будь-яка інфекція (в тому числі і пародонтальні) становить небезпеку для роззувається плода. У жінок з пародонтальними проблемами в 7 разів частіше народжуються недоношені діти.
Коли краще лікувати зуби під час вагітності?
Вагітність умовно ділять на три період - триместру. У першому триместрі органи і системи дитини тільки закладаються, і будь-які втручання на цій стадії ризиковані. Те ж саме стосується і третього триместру.
Таким чином, по можливості, лікування зубів краще проводити в другому триместрі. Однак так виходить далеко не завжди, тому важливо з'ясувати, чи не будь-яких протипоказань проти лікування зубів на вашому терміні.
А що робити, якщо для лікування потрібна анестезія (знеболення)? Відповідь одна: лікувати з анестезією! Встановлено, що шкода від стресу під час стоматологічних маніпуляцій може перевищувати будь-які негативні реакції від введення сучасного анестетика, як правило на основі артикаїну . (без адреналіну)
Важливо лише пам'ятати, що робити анестезію можна, коли сформувався гемато-плацентарний бар'єр (починаючи з 14 -16 тижні).
Потрібно пам'ятати, що при народженні порожнину рота у дитини стерильна. Не важко здогадатися, якщо у мами є зуби з карієсом, які мікроорганізми поселятися першими в роті у дитини.
Але на жаль, все -таки є процедури, проведення яких під час вагітності не бажано:
Рентген-обстеження краще не проводити, а у випадках гострої необхідності проводити його на сучасних радіовізіографи, які дають рівень опромінення в 10-15 разів нижче, ніж рентгенапарат.
Видаляти зуб варто тільки у випадку гострого болю, коли консервативні методи не ефективні або неможливі; або коли є ризик прогресування запального процесу (зуб є джерелом хроніосепсису)
Давайте разом зробимо висновки :
- Найкраще пролікувати зуби ще до зачаття дитини. Коли ви вже будете знати, що вагітні, до стоматолога потрібно звернутися не менше чотирьох разів: на 6-8, 16-18, 26-28 і 36-38-й тижнях. - Не забувайте повідомляти лікаря про вагітність перед прийомом, щоб і лікування та обстеження були максимально комфортні і безпечні.
- Не тільки цим повинні обмежуватися відвідування стоматолога. Ще до того, як народитися дитина, мамі треба навчитися доглядати за його порожниною рота, молочними і корінними зубками. Крім того, добре, коли мама інформована про тих засобах і методах профілактики, які допоможуть зубкам дитини бути здоровими - фторування, метод герметизації фісур та інші.
- Увага! Сім'я повинна бути стоматологічного здоров'я до моменту народження вашої дитини. Інакше тато, бабусі чи дідуся можуть стати причиною інфікування малюка при близькому контакті. Тому кожен член сім'ї повинен вибрати: або носити маску і не дихати на немовля, або заздалегідь провести санацію порожнини рота і відвідати кабінет гігієни!
Comments