top of page
Поиск

Травма зуба - що робити в такій ситуації?

  • Фото автора: smile2you
    smile2you
  • 11 мая 2015 г.
  • 2 мин. чтения

1e9978b3176342ae12a26b72d84baa01.JPG

У разі будь-якого травматичного пошкодження зубів необхідно якомога швидше потрапити на огляд до лікаря-стоматолога. Тільки лікар зможе сказати (після огляду і проведення рентгенодіагностики) потрібне лікування чи ні.

Навіть випадки, при яких, на думку пацієнта, немає ніяких патологічних симптомів, іноді вимагають досить радикального лікування.

У разі, якщо після травми відчувається виражений біль в області ушкодженого зуба, можна прийняти знеболюючий засіб.

Якщо стався відкол частини коронки, по можливості фрагмент слід зберегти, помістивши його або в фізіологічний розчин, або в молоко.

Якщо зуб повністю вибитий, слід якомога швидше звернутися до лікаря, обов'язково захопивши з собою зуб. Можливо, що вдасться зберегти вибитий зуб, провівши процедуру реплантації.

Що робити при наступних травматичних ушкодженнях зубів?

Скол частини коронки

У випадку якщо у пацієнта немає болю і сколота невелика частина коронки, як правило, проводиться або бондинг (приклеювання) відколоти фрагмента, або відсутня частина коронки відновлюється композитним матеріалом, вініром або керамічної коронкою.

Перелом зуба

У разі перелому зуба слід негайно звернутися за професійною допомогою для того щоб запобігти розвитку ускладнень. Якщо пошкодження торкнулося пульпу зуба, швидше за все буде потрібно проведення ендодонтичного лікування.

Деякі типи переломів, а також наявність серйозних тріщин можуть вимагати видалення зуба.

Вибитий зуб

Єдиний метод порятунку зуба в даній ситуації - реплантації. Реплантація вибитого зуба можлива тільки в перебігу декількох годин після інциденту. Вибитий зуб обов'язково слід помістити у вологе середовище - бажано в фізіологічний розчин і відразу звернутися до лікаря.

Процедура бондинга відколоти фрагмента у пацієнта з травмою центрального різця

20150426203947.jpg

Юнак 24-х років, професійний баскетболіст, звернувся зі скаргою на перелом коронки зуба 11.

Після травми пацієнт негайно звернувся до стоматолога (відколотий фрагмент збережений).

Клінічний огляд: Лінія перелому розташовувалася в середній-третини клінічної коронки, ознак розкриття пульпарної камери не було, слизова оболонка в області зуба 11 без видимих ​​патологічних змін.

Рентгенологічне обстеження: патологічних ознак не виявлено.

Відламок зуба продезінфікований 0,2% розчином хлоргексидину і поміщений в фізіологічний розчин (Ogna Sodiomu Clorum 0.9% ®).

Проведені проби підтвердили вітальність зуба.

Під місцевою анестезією проведено ізоляцію робочого поля рабердаму. Лінія перелому очищена і злегка заполірована, проведена припасовка відколотий частини коронки.

Прийнято рішення про проведення бондинга уламка без попередньої обробки твердих тканин.

Проведена стандартна процедура протруювання твердих тканин, нанесений праймер і бонд (Scotchbond MP, 3M ESPE).

Відколотий фрагмент коронки припасовані, потім завдано рідкотекучий композит, позиціонування фрагмента і фотополімеризація. Полімеризація проводилася з вестибулярної і язикової сторони по 60 секунд на кожну.

Проведена полірування зуба силіконовими голівками (HiLuster Plus Identoflex, KerrHawe).

Пацієнт двічі приходив на огляди - через 6 і 12 місяців. Реставрація залишалася високо естетичної та функціональної.


 
 
 

Comments


Featured Posts
Recent Posts
bottom of page